Teamet

Teamet

Julia Janoff

Julia är civilekonom och har tidigare drivit olika eventprogram samt varit projektledare för större event inom den amerikanska tech-branschen. Hon har även jobbat med startup-bolag både i San Francisco och Stockholm.

julia@rebellion.se
Sourcing/M&A
+46 73-895 63 53

Amin Omrani

Amin är industriell ekonom och har i sin tidigare roll som VD för bolagsgruppen Serendipity varit med och startat, utvecklat och börsnoterat ett flertal bolag inom olika branscher.


amin@rebellion.se
CEO
+46 70-300 42 53

Tobias Lindquist

Tobias har arbetat i olika ekonomroller under sin karriär och har bland annat varit CFO på börsnoterade Alimak Group. Han har även varit CFO för EF i Asien.



tobias@rebellion.se
CFO
+46 70-840 14 56

Cedric Vongheer

Cedric har en master i finans från Handelshögskolan i Stockholm. Han har arbetat på EY med värdering och transaktioner, i både små och stora företag.


cedric@rebellion.se
COO
+46 70-761 00 94

Emelie Jarnesten

Emelie har jobbat som Head of Business Operations på Spotlight Stock Market. Hon har också varit med och byggt upp Admincontrol i Sverige och arbetat på Listings & Captial Markets på NASDAQ.

emelie@rebellion.se
Sourcing/M&A
+46 72-151 14 33

Jesper Olsen

Jesper har över 10 års erfarenhet av att hjälpa små och medelstora företag med affärsrådgivning, finansiell rapportering och redovisning. Han var tidigare Partner på Grant Thornton.

jesper@rebellion.se
M&A Professional
+46 73-718 85 54

Catinka Träger

Catinka har en master i finans från Handelshögskolan i Stockholm. Hon har arbetat på Litorina inom Private Equity och även på EY med finansiell Due Diligence.

catinka@rebellion.se
M&A Professional
+46 73-539 24 96 

Philip Wahlgren

Philip har en bakgrund från Roschier och Serendipity Legal där han arbetade med M&A transaktioner.


philip@rebellion.se
Head of Legal
+46 73-545 55 08

David Olsson

David är ekonom och jurist från Stockholms Universitet. David har tidigare erfarenheter från investment banker och juristbyråer.


david@rebellion.se
M&A Professional
+46 73-386 63 80

Nina Bake

Nina har en bakgrund som entreprenör, VD, affärsområdeschef samt styrelseledamot från stora som små bolag, främst med fokus på uppstart och tillväxt. Nina kommer senast från Division X på Telia och dessförinnan Serendipity som VD i bolaget Episurf Medical AB.

nina@rebellion.se
Head of Organic Growth
+46 70-656 24 84

Simon Wiklund

Simon har en bakgrund på BDO och GlobalConnect där han arbetat med finansiell due diligence respektive M&A. Simon innehar en master i finans från Uppsala universitet.



simon@rebellion.se
M&A Professional
+46 70-681 08 24